metody leczenia / MASAŻ LECZNICZY I RELAKSACYJNY

MASAŻ LECZNICZY I RELAKSACYJNY

Masaż leczniczy pobudza przemianę materii i krążenie. Już na samą myśl robi się nam przyjemnie. Ugniatanie, głaskanie, rozciąganie sprawia nam przyjemny ból i przynosi odprężenie. Jest wiele technik masaży. Dobrze wykonany masaż nie tylko przynosi przyjemność, ale również pozwala pozbyć się bólów pleców, karku, mięśni, a nawet pomaga zwalczyć cellulit.


Masaż klasyczny Wykonuje się ugniatając. Pozytywnie wpływa na ciało i duszę. Przede wszystkim zmniejsza napięcie całego ciała i rozluźnia nas. Poprawia funkcjonowanie mięśni i stawów. Prawidłowy masaż przyspiesza przemianę materii, dobrze działa na układ krążenia, nie pozwala na odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wpływa korzystnie na naszą psychikę, odprężając nas i uwalniając od lęków i stresów.


Masaż limfatyczny jest świetny dla osób odchudzających się, ponieważ pomaga w oczyszczeniu organizmu z produktów przemiany materii. Zmniejsza widoczność cellulitu, poprawia wygląd skóry, wzmacnia odporność. Zalecany jest także po amputacji piersi. Pomaga w szybszym powrocie do zdrowia i zmniejsza opuchliznę i ból. Masaż limfatyczny polega na wyciskaniu. Wykonują go jedynie doświadczeni fizykoterapeuci. Polega na powolnym przesuwaniu palców w kierunku serca. Co jakiś czas odczuwany jest delikatny ucisk. Ten masaż leczniczy zaczyna się i kończy w górnej części szyi. Jednak nie jest on dla wszystkich. Nie powinny z niego korzystać osoby z nowotworami układu chłonnego, chorobami zakaźnymi, z obrzękami z powodu stanów zapalnych, z przerzutami nowotworowymi.


Masaż segmentaly przyniesie ulgę, gdy dopadnie cię rwa kulszowa. Zmniejszy również bóle neurologiczne, dolegliwości choroby gośćcowej, poprawi sprawność. W odczuciu masaż ten jest podobny do klasycznego, dodatkowo stosowane są specjalne chwyty.


Masaż leczniczy przeciwbólowy inaczej punktowy. Nazwa wzięła się od sposobu wykonywania. Masażysta uciska wybrane miejsca punktowo przez 3-6 sekund. Robi to za pomocą kciuka lub palca wskazującego. Na początku delikatnie, później coraz silniej, by zakończyć znowu delikatnie. Masaż punktowy pozwala zwalczyć bóle głowy, zębów, skłonność do omdleń, lęki.


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

Powiadomimy Cię o terapiach, zajęciach, ważnych wydarzeniach i najnowszych promocjach

Jak do nas trafić?

PRZYJACIELE REHOLANDII