nasi specjaliści

Wiedza i doświadczenie naszych specjalistów są kluczowe w programowaniu i realizacji terapii. NAM MOŻESZ ZAUFAĆ.

JOANNA KAPUŚCIŃSKA - WŁAŚCICIEL
Właściciel Centrum Rehabilitacji NOWA REHOLANDIA

Certyfikowany Terapeuta usprawniania skolioz i wad postawy

Dyplomowana terapeutka PNF Specjalista Kinesio Taping

Diagnosta i terapeuta Centralnych Zaburzeń Przetwarzania Słuchowego Metodą Johansena


Moja przygoda z rehabilitacją trwa już prawie 20 lat. Tytuł magistra rehabilitacji ruchowej otrzymałam w 1998r. Bezpośrednio po studiach rozpoczęłam pracę w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Tam też zdobyłam szeroką wiedze i doświadczenie w zakresie rehabilitacji pediatrycznej.

W 2004 roku ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne i przez wiele lat wykładałam w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego na kierunku fizjoterapii.

W tym samym czasie jako współwłaściciel  założyłam Pediatryczne Centrum Rehabilitacji- Reholandia w Olsztynie.

Przez wszystkie lata pogłębiałam swoją wiedzę na licznych kursach, szkoleniach i sympozjach naukowych.

Obecnie jestem Właścicielem Centrum Rehabilitacji Nowa Reholandia w Olsztynie, gdzie łączę prace fizjoterapeuty z obowiązkami prowadzenia centrum. Mam nadzieje, że moja radość i satysfakcja spędzania każdego dnia z małym pacjentem jest zauważalna. Nie ma dla mnie nic cenniejszego niż radość osoby, której mogę pomóc.

Cieszę się, że moja praca to pasja i powołanie, które staram się przekazywać moim pracownikom i współpracownikomEWA CZECH

Diagnosta i Terapeuta Integracji Sensorycznej

Dyplomowany terapeuta PNF Basic

Terapia manualna w neurologii moduł I i II

Przegląd metod i wykorzystanie elementów terapii manualnej w wadach postawy, skoliozach i wadach stóp

Kinesio Taping KT1/KT2

Neuromobilizacje 

Terapia funkcjonalna pacjenta po uszkodzeniu OUN

Neurofizjologiczne podstawy integracji sensorycznej -stopień I

Diagnoza i terapia zaburzeń integracji sensorycznej

Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym

Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniu stawu kolanowego i obręczy barkowejJestem magistrem fizjoterapii, a z moim zawodem jestem związana już od około siedmiu lat. W czasie studiów na Olsztyńskiej Szkole Wyższej, przytrafiła mi się nieszczęśliwa kontuzja, dzięki której mogłam postawić się w roli pacjenta. Po rehabilitacji i powrocie do zdrowia wiedziałam, że w przyszłej pracy z pacjentem najważniejsze będzie dla mnie całościowe podejście do problemu, szeroka wiedza, doświadczenie, ale przede wszystkim olbrzymia doza empatii. Dlatego w mojej praktyce staram się dobierać terapię w sposób indywidualny dla każdego małego, jak i tego większego pacjenta, tak aby ciężka praca była dla dziecka zabawą, a dla dorosłego zastrzykiem wiedzy i umiejętności.

W Reholandii zajmuję się pacjentami z wadami postawy, zaburzeniami integracji sensorycznej, problemami ortopedycznymi i neurologicznymi. Łączenie wiedzy z tych zakresów pozwala mi na holistyczne podejście do terapii.

Swoje doświadczenie zdobywałam w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, Centrum Postawy Ciała, oraz współpracując z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji.


Fizjoterapeuta uczy się całe życie i tej zasady się trzymam, więc jeśli nie ma mnie w pracy, najprawdopodobniej szkolę się dla Państwa na kolejnym kursie lub sympozjum.

MARTA GRAMOWSKA

Dyplomowany terapeuta PNF 1 & PNF 2

Kinetic Control - Diagnostyka, ocena i terapia funkcjonalna (Level 1+2),

Interdyscyplinarne leczenie w fizjoterapii pediatrycznej,

Metody diagnozy i terapii w fizjoterapii pediatrycznej z elementami wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,

Stopa dziecka - Diagnostyka i Terapia,

Skoliozy – Diagnostyka i Postępowanie Fizjoterapeutyczne,

Odruchy pierwotne. Obraz fizjologiczny. Wygaszanie odruchów przetrwałach M 2  Concept,

Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną,


Jestem magistrem fizjoterapii. Swoją przygodę z fizjoterapią rozpoczęłam od urazu kolana. Dzięki profesjonalnej i bezinwazyjnej pomocy, jaką otrzymałam zafascynowałam się tym zawodem. Doprowadziło to do rozpoczęcia mojej edukacji na Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Gdzie co roku zdobywałam coraz większe doświadczenie dzięki ogromnej ilości praktyk, które musieliśmy przebyć. Byłam członkiem kół naukowych z którymi brałam udział w konferencjach i sympozjach naukowych.  Będąc jeszcze w trakcie studiów podejmowałam się wolontariatów w kilku centrach rehabilitacyjnych. Pozwoliło mi to na zdobycie dużej dawki wiedzy z dziedziny ortopedii i traumatologii. Swoją przygodę z rehabilitacją pediatryczną rozpoczęłam w Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Szczytnie, w którym miałam styczność z dziećmi ortopedycznymi, neurologicznymi oraz wadami postawy.

W swojej pracy podchodzę do każdego pacjenta indywidualnie. Staram się, aby każde dziecko wychodziło z wizyty z uśmiechem na twarzy.

AGNIESZKA MITUNIEWICZ


Tech fizjoterapii

Studia lic - pedagogika terapeutyczna

Studia podyplomowe - wczesna interwencja i wspomaganie dziecka zagrozonego niepelnosprawnoscia,

Ukończone kursy:

I stopien w zakresie SI,

Kinezjotaping,

Przeszkolenie I i II stopnia w zakresie usprawniania dzieci z deficytem neurologicznym, oparte o koncepcje BOBATH,

Metoda PETO,

METODA PNF,

OD 2001 pracownik wojewódzkiego specjalistycznego szpitala dziecięcego w Olsztynie.


PATRYCJA KOZICKA

Jestem magistrem fizjoterapii o specjalności w pediatrii, absolwentką Olsztyńskiej Szkoły Wyższej oraz technikiem żywienia ze specjalizacją w dietetyce .Na co dzień znajdą mnie Państwo w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, gdzie pracuję od 2017 roku. Ukończyłam kurs w zakresie neurorozwojowej diagnostyki i rehabilitacji dzieci. W swojej pracy z małym i dużym pacjentem kieruję się stosowaniem najnowszych metod. Uśmiech dziecka i osiągnięty cel terapeutyczny, to coś co sprawia, że taka praca jest przyjemnością.

AGNIESZKA KRAWĘTKOWSKA

Terapeuta Integracji Sensorycznej

Jestem magistrem fizjoterapii o specjalności w pediatrii, absolwentką Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Na co dzień znajdą mnie Państwo w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, gdzie pracuję od 2016 roku. Ukończyłam kurs w zakresie neurorozwojowej diagnostyki i rehabilitacji dzieci.


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

Powiadomimy Cię o terapiach, zajęciach, ważnych wydarzeniach i najnowszych promocjach

Jak do nas trafić?

PRZYJACIELE REHOLANDII