nasi specjaliści

Wiedza i doświadczenie naszych specjalistów są kluczowe w programowaniu i realizacji terapii. NAM MOŻESZ ZAUFAĆ.

JOANNA KAPUŚCIŃSKA - WŁAŚCICIEL
Właściciel Centrum Rehabilitacji NOWA REHOLANDIA

Certyfikowany Terapeuta usprawniania skolioz i wad postawy

Dyplomowana terapeutka PNF Specjalista Kinesio Taping

Diagnosta i terapeuta Centralnych Zaburzeń Przetwarzania Słuchowego Metodą Johansena


Moja przygoda z rehabilitacją trwa już prawie 20 lat. Tytuł magistra rehabilitacji ruchowej otrzymałam w 1998r. Bezpośrednio po studiach rozpoczęłam pracę w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Tam też zdobyłam szeroką wiedze i doświadczenie w zakresie rehabilitacji pediatrycznej.

W 2004 roku ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne i przez wiele lat wykładałam w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego na kierunku fizjoterapii.

W tym samym czasie jako współwłaściciel  założyłam Pediatryczne Centrum Rehabilitacji- Reholandia w Olsztynie.

Przez wszystkie lata pogłębiałam swoją wiedzę na licznych kursach, szkoleniach i sympozjach naukowych.

Obecnie jestem Właścicielem Centrum Rehabilitacji Nowa Reholandia w Olsztynie, gdzie łączę prace fizjoterapeuty z obowiązkami prowadzenia centrum. Mam nadzieje, że moja radość i satysfakcja spędzania każdego dnia z małym pacjentem jest zauważalna. Nie ma dla mnie nic cenniejszego niż radość osoby, której mogę pomóc.

Cieszę się, że moja praca to pasja i powołanie, które staram się przekazywać moim pracownikom i współpracownikomEWA CZECH

Trapeuta Integracji Sensorycznej

Dyplomowany terapeuta

PNF Basic

Specjalista Kinesio Taping

Specjalista masażu


Jestem magistrem fizjoterapii, a z moim zawodem jestem związana już od około siedmiu lat. W czasie studiów na Olsztyńskiej Szkole Wyższej, przytrafiła mi się nieszczęśliwa kontuzja, dzięki której mogłam postawić się w roli pacjenta. Po rehabilitacji i powrocie do zdrowia wiedziałam, że w przyszłej pracy z pacjentem najważniejsze będzie dla mnie całościowe podejście do problemu, szeroka wiedza, doświadczenie, ale przede wszystkim olbrzymia doza empatii. Dlatego w mojej praktyce staram się dobierać terapię w sposób indywidualny dla każdego małego, jak i tego większego pacjenta, tak aby ciężka praca była dla dziecka zabawą, a dla dorosłego zastrzykiem wiedzy i umiejętności.

W Reholandii zajmuję się pacjentami z wadami postawy, zaburzeniami integracji sensorycznej, problemami ortopedycznymi i neurologicznymi. Łączenie wiedzy z tych zakresów pozwala mi na holistyczne podejście do terapii.

Swoje doświadczenie zdobywałam w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, Centrum Postawy Ciała, oraz współpracując z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji.


Fizjoterapeuta uczy się całe życie i tej zasady się trzymam, więc jeśli nie ma mnie w pracy, najprawdopodobniej szkolę się dla Państwa na kolejnym kursie lub sympozjum.

KAMILA WOŚ - MICHALSKA

Pedagog i Oligofrenopedagog

Cetryfikowany terapeuta NDT- Bobath

Diagnosta i Terapeuta Integracji Sensorycznej

Specjalista Kinesio Taping


Ukończyłam studia magisterskie z Fizjoterapii, w trakcie których poszerzałam swoją wiedzę na studiach podyplomowych na kierunku Pedagogiki ogólnej, a następnie na studiach podyplomowych z Oligofrenopedagogiki. Moja praca magisterska zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę magisterską. Jestem Diagnostą i terapeutą Integracji Sensorycznej.

Po studiach licencjackich podjęłam pracę w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Olsztynie na stanowisku Fizjoterapeuty, jednocześnie pracując w Caritas Polska w Olsztynie. Następnie zostałam zatrudniona w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie na stanowisku nauczyciel specjalista Rehabilitacji ruchowej, jednocześnie w Nowa Reholandia w Olsztynie.

Uwielbiam uczyć się, czytać artykuły tematyczne i dokształcać się na licznych szkoleniach, konferencjach. Najważniejsze ukończone szkolenia i kursy:

- Kurs NDT Bobath Basic,

- Kurs NDT Bobath Rozwijający,

- Kurs Integracji Sensorycznej I i II stopnia,

- Kurs "Trening astronautyczny, badanie widzenia oraz zintegrowane przedsionkowe, słuchowe i wizualne strategie terapeutyczne" prowadzone przez Mary Kawar,

- Kurs Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I stopnia,

- Kurs Kinezjology Taping,

- Kurs Terapii ręki,

-Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce - program szkolny, wg integracji odruchów dr Sally Goddard Instytut Neurofizjologii i Psychologii INPP Chester

- liczne konferencje, warsztaty,

- inne.

Moją pasją są rekonstrukcje historyczne oraz odtwarzanie strojów z epoki wojen Napoleońskich. Jestem członkiem Stowarzyszenia Grupa Historyczna Guttstadt z Dobrego Miasta, z którym realizujemy liczne projekty, imprezy i zajęcia dla mieszkańców miasta i gminy Dobre Miasto. Często nasze działania są skierowane do dzieci i młodzieży i mają na celu propagowanie kultury i historii.


KLAUDIA RUTKOWSKA

Specjalista Fizjoterapii kobiet. Terapia uroginekologiczna, okresu ciąży i pooperacyjna

Specjalista Kinesio Taping

Specjalista masażuUkończone kursy:
Aktywność fizyczna kobiet w ciąży
Aktywność fizyczna kobiet po porodzie
Fizjoterapia kobiet - terapia uroginekologiczna, okresu ciąży i pooperacyjna
Taping rehabilitacyjny
Masaż klasyczny

Jestem Absolwentką Olsztyńskiej Szkoły Wyższej na kierunku Fizjoterapia.  W trakcie studiów zainteresowała mnie szeroko pojęta tematyka fizjoterapii kobiet i w tym też kierunku zmierza mój rozwój i działania. Praca z ludźmi przynosi mi radość, a zadowolenie pacjentów sprawia satysfakcję i motywuje do dalszej pracy.
Staram się na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje.


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

Powiadomimy Cię o terapiach, zajęciach, ważnych wydarzeniach i najnowszych promocjach

Jak do nas trafić?

PRZYJACIELE REHOLANDII