nasi partnerzy

Aby otoczyć pacjentów kompleksową opieką zapraszamy do współpracy specjalistów z różnych dziedzin rehabilitacji.

ARKADIUSZ ZDUŃCZUK



BALANS MEDICA

balansmedica.pl


Mgr. fizjoterapii. Fizjoterapeuta od 1998 roku. Obecnie prowadzę gabinet rehabilitacji Balans Medica oraz pracuję w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie (Odział Chirurgii Szczękowej, Neurologii, Ortopedii) . Doświadczenie zawodowe: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Zespolony (Osób Dorosłych Oddział Ortopedii i Traumatologii, Rehabilitacji).
Certus Via Rehabilitacja i Opieka Długoterminowa. Instruktor rekreacyjnych ćwiczeń siłowych w Studio Ćwiczeń Siłowych ” Palestra” w Olsztynie, Centrum Rehabilitacj, prowadzenie zajęć terapeutycznych grupowych na sali i basenie, Ratownik Wodny.

Wszechstronne doświadczenie kliniczne jak i wiedza zdobyta na licznych kursach, szkoleniach pozwala mi skutecznie zajmować się pacjentami dorosłymi jak i dziećmi z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi, cierpiącymi dolegliwości bólowe stawów, kręgosłupa, z zaburzeniami stawów skroniowo-żuchwowych, po zabiegach ortognatycznych (w obrębie twarzoczaszki).



MARZENA ZIELIŃSKA

Jestem Absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od wielu lat pracuję w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie w Klinice Rehabilitacji Ogólnej i Neurologicznej.

Fizjoterapia jest moją pasją. Przez prawie dwadzieścia lat pracy zawodowej spotkałam mądrych nauczycieli i wspaniałych pacjentów, od których bardzo dużo się nauczyłam.

Jestem w trakcie specjalizacji z rehabilitacji.

Co lubię? Lubię pracować z dziećmi bo są szczere, ciężko chorymi pacjentami bo potrafią docenić każdą chwilę. Moim motorem jest rodzina i przyjaciele oni dają mi siłę i wsparcie.

LESZEK WACH

Mgr fizjoterapii

Terapeuta Manualny

Członek Stowarzyszenia Terapeutów Manualnych NOMPT POLSKA

Koordynator fizjoterapii w Centrum Rahabilitacji i Wsparcia w Olsztynie, ul. Siewna 78



Ukończyłem studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W 2011 r. zawodowo związałem się z Centrum Rehabilitacji i Wsparcia w Olsztynie, od 2013 roku pełniąc dodatkowo obowiązki koordynatora w dziale rehabilitacji dorosłych.

Od początku praktyki zawodowej najważniejsza dla mnie była indywidyalna praca z pacjentem, oparta na wywiadzie oraz szczegółowym badaniu, tak by terapia mogła likwidować przyczynę, a nie jedynie objaw dolegliwości pacjenta.

Nieustannie zdobywam i aktualizuję swoją wiedzę.W marcu 2012 roku rozpocząłem wieloletni cykl szkolenia zawodowego Terapii Manualnej wg standardów IFOMPT (Międzynarodowa Federacja Ortopedycznych i Manualnych Fizjoterapeutów), oparty o najwyższą światową wiedzę i praktykę.

Jakość mojej pracy z pacjentem wynika z profesjonalnego podejścia, wszechstronnej i ugruntowanej wiedzy oraz zdobytego doświadczenia. Dodatkowo, praktykowanie od wczesnego dzieciństwa różnych form aktywności (judo, karate, breakdance, pływanie, bieganie, jazda na rowerze), na chwilę obecną znacznie ułatwia zrozumienie patobiomechanizmu prowadzącego do powstania wielu dysfunkcji, uwierzytelnia realia bólu i powstanie przetrwałych schematów ruchowych oraz kompensacji w organizmie. Dla tej części pacjentów proponuję różne formy Medycznego Treningu Terapeutycznego indywidualnie dostosowywane do aktualnej potrzeby, wg ściśle określonych kryteriów IFOMPT.

Obecnie prowadzę terapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych (wskazania poniżej).

Serdecznie zapraszam do kontaktu.


Wskazania do podjęcia terapii:


 • Dysfunkcje w obrębie KRĘGOSŁUPA (szyjnego, piersiowego i klatki piersiowej, lędźwiowego, miednicy):

   - dyskopatia

   - nerwobóle- rwa barkowa, udowa, kulszowa

   - zespoły pseudokorzeniowe oraz bóle przeniesione, promieniujące i/lub rzutowane

   - zmiany zwyrodnieniowe

   - zmiany pourazowe

   - niestabilność

   - ograniczenia ruchomości

   - stany przed i po operacjach neurochirurgicznych i/lub ortopedycznych

   - bóle struktur okołostawowych- mięśni, ścięgien, torebek stawowych, więzadeł, powięzi, błon itp.

   - profilaktyka wyżej wymienionych zmian

 • Dysfunkcje stawów obwodowych (obręczy barkowej i biodrowej, stawu ramiennego, łokciowego, nadgarstkowego, biodrowego, kolanowego, skokowego, drobnych stawów ręki i stopy oraz stawu skroniowo- żuchwowego):

   - stany pourazowe (stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia)

   - stany przed i po operacjach ortopedycznych

   - niestabilność

   - ograniczenia ruchomości

   - zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe

   - uszkodzenia i/lub przeciążenia w rejonie mięśni, ścięgien, torebek stawowych, więzadeł, łąkotek, powięzi, błon, kaletek

   - bóle przeniesione, promieniujące i/lub rzutowane

   - nerwobóle, parestezje (wrażenie mrowienia, palenia, drętwienia), zespoły uciskowe nerwów obwodowych

   - inne bóle promieniujące i bóle przeniesione w różnych rejonach ciała

   - profilaktyka wyżej wymienionych zmian

 • bóle i zawroty głowy z towarzyszącymi dolegliwościami (m.in. nudnościami, wymiotami, omdleniami, mroczkami przed oczami, piskiem lub szumem w uszach, zaburzeniami równowagi ciała)- przy współpracy z lekarzami specjalistami

 • diagnostyka i korekcja „wad postawy” u dzieci, „Kiss Syndrom” (Kręcz szyi)

 • korygowanie kompensacyjnych schematów ruchowych (m.in. postawy skoliotyczne)

 • niektóre przypadki zgagi, zaburzeń perystaltyki jelit, wzdęć, skoków ciśnienia związanych z napięciami w układzie ruchu- po wcześniejszym wykluczeniu zmian organicznych przez lekarzy specjalistów

 • bóle „dziwnego” pochodzenia


 • nietrzymanie moczu o podłożu funkcjonalnym


 • inne zaburzenia





BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

Powiadomimy Cię o terapiach, zajęciach, ważnych wydarzeniach i najnowszych promocjach

Jak do nas trafić?

PRZYJACIELE REHOLANDII